Student David Bošiak uspěl v soutěži Cena za inovaci Skupiny VINCI Construction CS 2023

Implementace chatbota ChatGPT pro tvorbu technických zpráv a tvorbě AI generovaného BOZP školícího testu

Student prvního ročníku magisterského studia programu Stavitelství – příprava, realizace a provoz staveb získal v kategorii Studentská soutěž v soutěži Cena za inovaci Skupiny VINCI Construction CS 2023 druhé místo. David Bošiak bodoval se svojí bakalářskou prací „Možnosti využití umělé inteligence v oblasti technologie staveb“, v níž se věnuje implementaci chatbota ChatGPT pro tvorbu technických zpráv a tvorbě AI generovaného BOZP školícího testu.

Do kategorie Studentská soutěž se v letošním ročníku zapojilo celkem 12 studentů se svými semestrálními nebo bakalářskými pracemi.  Studentská soutěž je jednou z kategorií Ceny za inovaci Skupiny VINCI Construction CS, dále sem náleží kategorie Bezpečnost, Marketing a lidské zdroje, Materiály a nástroje, Postupy a technologie a Udržitelný rozvoj.

V letošním roce se soutěže Cena za inovaci Skupiny VINCI Construction CS zúčastnilo rekordních 175 soutěžících z řad zaměstnanců Skupiny VCCS a studentů technických vysokých škol v ČR a na Slovensku. Přihlášeno bylo celkem 73 projektů.