Otevíráme kurz pro odborníky TZB s mikrocertifikátem: Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy

Kurz pro odborníky v oblasti TZB,
s mikrocertifikátem

Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy

DVOU semestrální kurz pro veřejnost:

Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy

registrace do: 6. 10. 2024
kurz probíhá: 7. 10. 2024 - 1. 5. 2024
cena: 29 850 Kč

Kurz Fakulty stavební ČVUT pro veřejnost vedený v rámci Celoživotního vzdělávání na ČVUT  má za cíl upskilling odborníků, tedy zvyšování kvalifikace v nových profesích v procesu návrhu, realizace a provozu budov v těchto oblastech:

V kurzu bude kladen důraz na integraci nových technologií a materiálů vedoucích k dosažení cílů stanovených v EU pro rok 2030 resp. 2050, tzn. bezuhlíková energeticky soběstačná Evropa.

Kurz bude respektovat aktuální požadavky směrnice o energetické náročnosti budov, zejména v oblasti naplnění požadavků na „budovy s nulovými emisemi“, které začnou platit pro veřejné budovy v roce 2027 a pro všechny budovy v roce 2030.

Pro koho je kurz určený

Kurz je určený pro veřejnost a to pro všechny osoby, které mají zájem o TZB. Je vhodný například pro absolventy škol stavebního zaměření nebo odborníky v oblasti TZB:

jAK KURZ PROBÍHÁ

Kurz bude probíhat prezenční blokovou výukou ve formě přednášek, workshopů, konzultací, praktické výuky v laboratoři a samostudia. Celkem se jedná o 92 hodin prezenční  výuky a konzultací a 20 hodin samostudia včetně zpracování závěrečné práce. Výuka se skládá celkem ze šesti dvoudenních bloků rozdělených do dvou semestrů studia.

Absolventi, kteří splní podmínky pro absolvování kurzu, obdrží mikrocertifikát, tedy osvědčení o úspěšném absolvování kratšího úseku učení s přesnou specifikací získané kompetence. Pokud jsou pro výkon určitých povolání stanoveny kvalifikační předpoklady, mikrocertifikát tyto předpoklady doloží. Takové osvědčení pak může držitel/ka předložit dalším subjektům v oblasti vzdělávání a na trhu práce, a to doma i v zahraničí – jedná se o celoevropsky uznávaný doklad.

důležité termíny:

Šest výukových bloků a obhajoba závěrečné práce:

Zimní semestr

• říjen 2024 (dvoudenní blok – čtvrtek 9-16.30h / pátek 9-15h)
  • listopad 2024 (dvoudenní blok – čtvrtek 9-16.30h / pátek 9-15h)
  • prosinec 2024 (dvoudenní blok – čtvrtek 9-16.30h / pátek 9-15h)

Letní semestr

• leden 2025 (dvoudenní blok – čtvrtek 9-16.30h / pátek 9-15h)
  • únor 2025 (dvoudenní blok – čtvrtek 9-16.30h / pátek 9-15h)
  • březen 2025 (dvoudenní blok – čtvrtek 9-16.30h / pátek 9-15h)
  • duben 2025 – obhajoba závěrečné práce

Konkrétní termíny výuky budou upřesněny.

Odborný garant kurzu

prof. Ing. Karel Kabele, CSc.
email: k125@fsv.cvut.cz
tel.: +420 224 357 105