ČVUT postoupilo v novém žebříčku QS World University Rankings nejvíce z předních českých škol a zůstává nejlepší technikou v ČR

ČVUT postoupilo v novém žebříčku
QS World University Rankings
nejvíce z předních českých škol a zůstává nejlepší technikou v ČR

V aktuálním hodnocení prestižního QS World University Rankings pro rok 2025 získalo České vysoké učení technické v Praze 420. pozici, oproti předešlému roku si tak polepšilo o 34 pozic. Jde zároveň i o jedno z nejvyšších umístění ČVUT od roku 2013. V celosvětovém srovnání pro rok 2025 tak má ČVUT lepší výsledky než 72 % hodnocených škol; těch bylo letos téměř přes 5700 ze 106 zemí, z České republiky pak 16.

Mezi hodnocenými českými vysokými školami ČVUT dominuje zejména v kritériu reputaci u zaměstnavatele, v počtu studentů na jednoho učitele, v akademickém renomé a v zaměstnanosti absolventů.  ČVUT má v současné době více jak 18 tisíc studentů, z toho skoro 3500 zahraničních. Z téměř 3000 akademických pracovníků ČVUT pak ze zahraničí přišla přibližně desetina akademiků.

Mezinárodní žebříček QS World University Rankings představuje porovnání kvality špičkových univerzit po celém světě. Výsledky zahrnují devět kritérií, a to akademické renomé, reputace zaměstnavatele, počet studentů na jednoho učitele, počty zahraničních studentů, počty zahraničních akademických a výzkumných pracovníků, mezinárodní výzkum, udržitelnost, zaměstnanosti absolventů a počty citací na akademického pracovníka.