V neděli 26. června skončila mezinárodní soutěž Solar Decathlon Europe 21/22. Mezi 16 týmy z Evropy a Asie byl také tým FIRSTLIFE z ČVUT, který zpracoval projekt a postavil ukázku nástaveb pro studentské koleje Větrník v Praze. Český tým z tohoto velmi náročného prestižního klání přiváží 3. místo v kategorii Comfort.
Následující den předali zástupci týmu vedeného prof. Janem Tywoniakem z Fakulty stavební ČVUT soutěžní objekt Bergische Universität Wuppertal zastoupené prof. Karstenem Vossem do právě vznikající tzv. LivingLab, kde je umístěno dalších sedm vybraných soutěžních objektů. V rámci LivingLab bude zdejší univerzita koordinovat po dobu následujících nejméně tří let společné výzkumné aktivity s předpokladem prodloužení o další roky.
Výstavu s prohlídkami soutěžních objektů v Solárním kampusu navštívilo během tří červnových prodloužených víkendů více než sto patnáct tisíc návštěvníků. Velký zájem byl i o prohlídku českého domu. Odborný výklad v angličtině a němčině poskytovali členové týmu.
V rámci Českého dne měl krátkou přednášku o aktivitách Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT jeho vědecký ředitel doc. Antonín Lupíšek; právě toto centrum poskytlo studentskému týmu potřebné zázemí a technickou podporu pro realizaci projektu. Tým prof. Tomáše Šenbergera z Fakulty stavební ČVUT, Katedry architektury, s sebou na akci přivezl výstavu na téma konverzí zanedbaných průmyslových areálů jako výběr ze semestrálních a diplomových prací. V doprovodném programu měli návštěvníci a také členové dalších týmů možnost seznámit se s českou kulturou.
Za obsah odpovídá: prof. Ing. Karel Kabele, CSc.
Adresa a kontakt
České vysoké učení technické v Praze
Fakulta stavební
Thákurova 7/2077
166 29 Praha 6 – Dejvice
Pro média
Spojte se s námi
České vysoké učení technické v Praze
Fakulta stavební
Thákurova 7/2077
166 29 Praha 6 – Dejvice